Opdateret program for generalforsamlingen – indlæg fra PAC

Jesper Byskov, afdelingsleder i Politiets Administrative Center (PAC), vil deltage ved generalforsamlingen den 16. september for at give status fra PAC, fortælle om hvordan PAC blev påvirket af coronakrisen og hvorfor, samt løfte sløret f0r nogle af de digitale projekter der i øjeblikket er ved at blive udviklet for PAC og skal gøre det nemmere at være ’bruger’, udover at give sagsbehandlerne tid til andre opgaver. Derudover vil han også meget gerne modtage input på, hvordan PAC kan blive bedre og mere effektiv i våbenhandlernes perspektiv.

Vi er glade for, at Jesper har sagt ja til at deltage og håber naturligvis I vil tage godt imod ham. Af samme årsag starter vi lidt tidligere, og der vil derfor blive serveret kaffe m.m. fra klokken 9, i stedet for 10 som i den tidligere indkaldelse – se vedhæftede, opdaterede dagsorden. Husk at tilmelde jer, hvis I ønsker at deltage, så vi har styr på forplejning osv.  

Læs den opdaterede dagsorden her.

Vi ser frem til en god dag i foreningens og branchens tegn.